میزبانی وب سایت

تفاوت سرور لینوکس با ویندوز

جهت میزبانی وب سایت در بیشتر مواقع دو سيستم عامل جهت این موضوع بکار گرفته میشوند: 1-ويندوز 2-يونيکس (لينوکس). مهمترين سوالی که در اين زمينه در ذهن شما مطح میشود این است که که کدام سيستم عامل برای وب سايت مناسب است؟ ويندوز يا لينوکس؟
با توجه به هدف شما از پربایی یک وب سايت و برنامه و سیاستهایی که برای آن در نظر داريد سیستم عامل سرور شما متفاوت خواهد بود. ما اکثرا به مشتريان خود لینوکس را جهت شروح پیشنهاد ميکنيم و اگر در آينده نياز به توسعه و استفاده از قابليتهای ويندوز داشتند، وب سايت خود را به ويندوز منتقل نمايند.

معمولا سرورهای ويندوز دارای امکانات بيشتری نسبت به سرور لینکوس هستند و البته از نظر هزينه نیز بالاتر از لينوکس ميباشند. اما سرورهای لينوکس دارای پایداری (Stable) بیشتری هستند و از نظر سرعت نيز بين این دو سيستم عامل تفاوت چندانی وجود ندارد.

از نظر امنيت سرورهای لينوکس دارای امنیت بیشتری نسبت به سرورهای ويندوز هستند.

اکثرا تصور ميکنند که برای استفاده از سرور لينوکس ، بايد بر روی کامپيوتر خود سيستم عامل لينوکس نصب کنند. اين فرضيه کاملا اشتباه است و کاربران با هر سيستم عاملی ميتوانند به سادگی از خدمات سرورهای لينوکس و وب سايتهايی که بر روی اين سيستم عامل قرار دارند استفاده نمايند. در استفاده از خدمات سرورهای لینوکس هيچ مشکلی وجود ندارد و بعضا حتی از کار با ويندوز نيز راحتتر میباشد.

پشتیبانی 24 ساعته مهران نت

تلفن پشتیبانی

میزبانی وب سایت